В Олександрівській лікарні в Києві, яка є однією з тих, де лікують хворих на COVID-19, заповнені реанімації, лікарі не можуть стверджувати, що смертність зменшується.
Про це в ефірі програми "Сніданок з 1+1" сказала головна лікарка Олександрівської лікарні в Києві Людмила Антоненко, пише Укрінформ.
"Ми не бачимо зменшення смертей. Ми справляємося, але у нас (в Олександрівській лікарні — ред.) заповнені відділення реанімації, важкі хворі, які кожного дня знаходяться, особливо останній місяць, це 8,9,10 хворих важких, 1, 2,3 на апараті штучної вентиляції легень. Зменшення кількості смертей ми не спостерігаємо. Важка категорія хворих із вираженою дихальною недостатністю, і хворі, на жаль, помирають", – сказала Антоненко.
Читайте також: Новий антирекорд в Україні: 921 людина захворіла на коронавірус за добу
Стосовно препарату дексаметазон, про який останнім часом повідомляють, що він може використовуватися при лікуванні хворих на COVID-19, Антоненко зазначила, що це давно відомий препарат, який використовують при різних станах і захворюваннях.
"Це глюкокортикоїд, гормон, і головна його властивість — він потужний протизапальний і потужний імунодепресант, а при захворюванні на COVID-19 спостерігається гіперреакція імунної системи, так званий цитокіновий шторм, який супроводжується запальною реакцією. І цей препарат, дексометазон, зменшує запальний процес і зменшує депресію імунної системи. Він логічно підходить до лікування наших пацієнтів, але він ніяк не впливає на вірус", – сказала Антоненко.
Читайте також: "Не сподівайтеся на те, що всіх встигнуть врятувати, навіть якщо лікарі ляжуть з Вами поруч" – харківський лікар показав, що відбувається у реанімації інфекційного відділення. ФОТО
Лікарка наголосила, що збільшення щодня хворих на COVID-19 пов’язано з ігноруванням, нехтування заходів, які були визначені під час карантину.
За весь час пандемії в Україні захворіло 34 984 осіб, з них 2 570 дітей та 5 877 медпрацівників, загалом одужало 16 033 людини, летальних випадків 985.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і YouTube