Дослідники кажуть, що ослаблення магнітного поля планети призвело до сплеску кисню, а це допомогло розвитку складного життя.
Як пише Phys.org, незвичайне падіння сили магнітного поля Землі близько 591 і 565 млн років тому збіглося зі сплеском рівня в атмосфері й океанах, інформує UAINFO.org з посиланням на "Фокус".
Автори нового дослідження припускають, що такі зміни в магнітному полі та їхні наслідки, могли посприяти еволюції найбільш ранніх складних організмів. Відомо, що в той час між 600 і 540 млн років тому життя в основному було представлене м'якотілими організмами, відомими як Едіакарська біота.
Читайте також: На Марсі виявлено схожі на земні умови, пов'язані з життям: вчені спантеличені
У літописі скам'янілостей видно, що ці організми набули великого розмаїття у відрізку часу між 575 і 565 мільйонами років тому. Попередні дослідження показали, що такий стрибок еволюції був пов'язаний зі зростанням кисню в атмосфері та океані. Але поки що залишається загадкою, що саме призвело до стрибка кисню на Землі.
Дослідники Джон Тардуно та його колеги провели аналіз магнітних властивостей 21 кристала плагіоклазу. Це широко поширені мінерали земної кори, яким налічується 591 мільйон років. У кристалах плагіоклазу містилися крихітні магнітні мінерали, що зберегли рівень інтенсивності магнітного поля Землі в момент свого формування.
Результати такого аналізу показали, що в момент формування кристалів магнітне поле Землі було найслабшим за всю історію. За словами дослідників, напруженість магнітного поля була в 30 разів слабшою, ніж сьогодні.
Читайте також: Учені знайшли в космосі ключовий компонент для зародження життя
Автори дослідження об'єднали отримані результати з попередніми вимірами і з'ясували, що магнітне поле залишалося ослабленим упродовж щонайменше 26 млн років. Цей відрізок часу збігається зі зростанням кисню на Землі.
Вчені припускають, що ослаблення магнітного поля дало змогу більшій кількості водню піти в космос. Шляхом цього відсоток кисню в атмосфері та океанах значно зріс. Таке зростання сприяло диверсифікації типів і складності організмів на планеті.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube