Нове дослідження, проведене командою дослідників з Медичного кампуса Аншутца Університету Колорадо, може надати важливі відповіді на питання, як допомогти людям, які страждають від хронічного болю в спині.
Дослідження, опубліковане в JAMA Network Open, детально розкриває зв’язок між мозком і больовими відчуттями в спині, інформує UAINFO.org з посиланням на NV.ua.
Основним аспектом дослідження було вивчення впливу переконання пацієнтів про першопричини болю, їхній вплив на його силу і можливість знизити неприємні відчуття. Доктор філософії та доцент кафедри внутрішньої медицини в Медичному кампусі Аншутца Університету Колорадо Йоні Ашар, провідний автор дослідження, зазначив, що безліч людей стикається з хронічним болем, але не завжди знаходять ефективні способи його полегшення.
Дослідження Ашара та його команди зосередилося на техніках терапії повторної обробки болю (PRT), які навчають пацієнтів сприймати больові сигнали як такі, що є менш загрозливими, змінюючи їхнє сприйняття болю. Результати показали, що після PRT пацієнти повідомили про зменшення інтенсивності болю в спині.
Ашар наголосив, що «дослідження показує, що обговорення причин болю з пацієнтами та допомога їм у розумінні того, що біль часто виникає „в мозку“, може допомогти зменшити його». Дослідження включало понад 150 дорослих, які страждають на помірний хронічний біль у спині. У результаті дві третини учасників, які пройшли PRT, повідомили про відсутність болю або про його істотне зниження, порівняно з лише 20% у групі плацебо.
Ашар наголосив на важливості правильного психологічного опрацювання болю. Ці результати відкривають нові перспективи для полегшення хронічного болю в спині і можуть сприяти розробці більш ефективних методів лікування.
Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube