Лікар фізіопульмонолог Київської міської клінічної лікарні № 5 Ганна Анікєєва розповіла, що у пацієнтів, які не мали важкого перебігу коронавірусу, період відновлення триває до двох-трьох місяців.
В інтерв'ю ТСН вона зазначила, що багато пацієнтів скаржаться на неповне відновлення нюху і смаку, слабкість, інформує UAINFO.org з посиланням на НВ.
Ті пацієнти, які мали важку пневмонію, можуть довго потребувати кисню — навіть продовжувати амбулаторне лікування вдома з кисневим концентратором.
Читайте також: Генетик розповів про революційність нових вакцин від COVID-19 та на прикладі сосисок розвіяв міфи про їхню небезпеку
"Що може допомогти відновитися? Прогулянки на свіжому повітрі, збалансоване харчування, дихальні вправи: видих через прикриті губи. Але найголовнішим і фізіологічно близьким є ходьба. Спокійні прогулянки лісом", — сказала лікар.
За її словами, через три місяці легені можуть відновитися повністю.
Читайте також: Шмигаль озвучив невтішний "коронавірусний" прогноз на січень
"А якщо важка пневмонія, можуть залишатися рубцеві фіброзні зміни, на кшталт шрамів на шкірі. Чи має це якісь наслідки? Швидше, відстрочені. Тобто шрами зменшують поверхню легенів, яка проводить кисень. З віком може з'являтися задишка. Але це тільки в разі, якщо людина перехворіла важко", — зазначила Анікєєва.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і YouTube