Коронавірус, з яким зараз бореться людство, є високомутабельним, що створює труднощі для створення ефективної вакцини.
Коли створять ефективну вакцину від COVID-19 і вона дійде до України, в ній уже може не виявитися необхідності. Як повідомляє видання Оbozrevatel, про це заявила завідувачка кафедрою епідеміології ЛНМУ Наталія Виноградова в ефірі політичного ток-шоу "Свобода слова Савіка Шустера", інформує UAINFO.org.
Читайте також: Мислення політиків епохи COVID-19. Як приймалося рішення про карантин вихідного дня?
За словами епідеміологині, коронавірус, з яким зараз бореться людство, є РНК-містким, тобто високомутабельним, що створює труднощі для створення ефективної вакцини.
"Ми не змогли зробити вакцину від ВІЛ-інфекції, хоча їх розробляли, і було 83 варіанти. Робили вакцину проти гепатиту С, і теж не зробили", – нагадала Виноградова.
За її словами, вірус дуже швидко змінює різні модифікації.
"Цей вірус дуже швидко набуває різних варіацій у протективний ділянках, які відповідають за імунну відповідь. І немає гарантій, що та вакцина, на яку ми так з вами чекаємо, на той час, коли вона прийде, буде нам потрібна", – зазначила експертка.
Читайте також: "Госпіталізуємо лише важких пацієнтів": Калинчук заявив, що в Україні почалося медичне сортування
Також вона повідомила, що людство на порозі зустрічі з третім вірусом.
"Спочатку SARS-CoV-2, потім із шістьма мутаціями прийшов до нас іспанський варіант. І тепер на порозі у нас вірус норок. Тобто нам треба уже три вакцини. А ми поки робимо першу", – сказала епідеміологиня.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і YouTube