Народно-визвольна армія Китаю проводить навчання з бойовими стрільбами у Тайваньскій протоці, 4 серпня (Фото:Eastern Theatre Command/Handout via REUTERS)
Павло Клімкін, дипломат, міністр закордонних справ України 2014−2019 років, розповів Радіо НВ, навіщо Китай влаштував квазі-оточення Тайваня.
В інтерв'ю Радіо НВ Клімкін висловив думку, що у відповідь на візит Ненсі Пелосі на Тайвань «Китай одразу не діятиме», інформує UAINFO.org з посиланням на НВ.
Читайте також: Слідом за Пелосі. Німецькі депутати хочуть відвідати Тайвань
Дипломат порівняв заборону Китаю на імпорт овочів і фруктів з Тайваню з реакцією Росії на санкції Заходу у 2014 році.
«Але є й більш серйозні речі: навчання китайських військ, причому з забороною заходити в морський і повітряний простір, причому вперше, підкреслюю, вперше в історії. Це не тільки у протоках, а і на схід від Тайваня. Якщо подивитися на карту цих навчань, це квазіоточення і дуже чіткий сигнал», — наголосив Клімкін.
Він додав, що не вважає, що Китай найближчим часом піде на жорсткі воєнні дії.
«Насувається з'їзд Комуністичної партії восени, для китайців стабільність — це щось абсолютне і абсолютна цінність», — сказав дипломат.
Читайте також: The Economist: Пелосі поїхала з Тайваню, і тепер починається справжня криза
Клімкін також сказав, що Китай не хоче зупинятися на Тайвані і хотів би встановити контроль над Азією.
«Ми ж прекрасно розуміємо, що Китай не хоче зупинятися на Тайвані, вони вважають його своїм. І тут, до речі, теж, хоч я і не люблю паралелі, але зрозумійте: от тут Путін хоче Україну, а потім хоче піти далі. Китай, звичайно, хоче піти далі по-іншому, але тим не менше контроль за Азією як за своєю сферою впливу там точно є в планах. І тут американці чітко показали: ні, так не буде, граємо за нашими правилами і сідаємо або стоїмо, але серйозно розмовляємо», — зазначив він.
31 липня спікерка Палати представників США Ненсі Пелосі вирушила у турне країнами Азії. В офіційній програмі візиту поїздки до Тайваню не було. Проте вже ввечері 2 серпня літак із Пелосі на борту приземлився в аеропорту Тайваню.
Візит Пелосі на Тайвань — перша поїздка представника США такого рівня на острів з 1997 року.Тайвань є частково визнаною державою, яку Китай вважає своєю територією. Тайвань управляється демократичним урядом і вважається одним із чотирьох «азіатських тигрів» — найуспішніших економік регіону. Офіційний Пекін категорично заперечує спроб будь-яких країн встановлювати відносини з Тайванем або відвідувати острів. США визнають легітимність КНР як єдиної держави, але продовжують розвивати зв’язки з островом.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube