ФБР знову виявило чимало "тривожних сигналів" того, що Китай шпигує і збирає розвіддані про США.
Китай міг стежити за ядерним арсеналом США і збирати розвіддані з Вашингтона через обладнання Huawei.
Про це з посиланням на джерела повідомляє CNN, інформує UAINFO.org з посиланням на УНІАН.
Все почалося у 2017 році, коли Китай запропонував побудувати у Вашингтоні розкішний сад з храмами, павільйонами та високою білою пагодою. На все це китайський уряд планував витратити близько 100 мільйонів доларів.
"Але коли співробітники контррозвідки США почали копатися в деталях, вони виявили безліч тривожних сигналів. Вони відзначили, що пагода була б стратегічно розташована на одній з найвищих точок у Вашингтоні, округ Колумбія, всього у двох милях від Капітолія США, ідеальному місці для збору розвідданих",- повідомили CNN кілька джерел.
Крім цього, китайський уряд мав намір будувати пагоду з матеріалів, привезених дипломатичною поштою, яку не можуть перевіряти митні служби США. На тлі всіх цих "тривожних дзвіночків" проєкт з будівництва китайського саду закрили.
Читайте також: Шпионаж или цензура? В Германии началась проверка смартфонов Xiaomi
За даними CNN, сад був лише частиною "божевільної контррозвідувальної діяльності" ФБР та інших федеральних агентств у відповідь на різку ескалацію китайського шпигунства. Ще у 2017 році Китай купив землю в США, ділянка була розташована поруч з об'єктами критично важливої інфраструктури.
"Серед найбільш тривожних фактів, виявлених ФБР — обладнання Huawei китайського виробництва, встановлене на вишках стільникового зв'язку поблизу американських військових баз в сільській місцевості Середнього Заходу. Згідно з численними джерелами, знайомим з цим питанням, ФБР встановило, що обладнання здатне перехоплювати та порушувати вкрай обмежені комунікації Міністерства оборони, в тому числі використовувані стратегічним командуванням США, яке спостерігає за ядерною зброєю країни", — повідомляє CNN.
За даними джерел, проблема з перехопленням інформації через обладнання Huawei спостерігається вже кілька років. Однак говорити про це відкрито чиновники не можуть, хоча підтверджують інформацію про ситуацію на умовах анонімності.
Читайте також: Міноборони Литви радить позбутися китайських смартфонів
Також інсайдери повідомляють, що довести факт перехоплення інформації буде вкрай складно. У Китаї всю інформацію про шпигунство заперечують, а компанія Huawei стверджує, що її обладнання нібито не може працювати та перехоплювати дані в тому спектрі зв'язку, яким користується Міністерство оборони США.
"Немає ніяких сумнівів в тому, що обладнання Huawei здатне перехоплювати не тільки комерційний стільниковий трафік, але і сильно обмежені радіохвилі, використовувані військовими, і порушувати найважливіші комунікації стратегічного командування США, даючи китайському уряду потенційну можливість. Вікно в ядерний арсенал Америки", — передає слова з джерел CNN.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube