Якщо потенційний роботодавець пропонує вам оплатити оформлення будь-яких документів або навчання до прийняття на роботу, найімовірніше, це аферист.
В Україні зростаючим рівнем безробіття скористалися шахраї. Про те, як правильно знайти собі роботу, розбирався Оbozrevatel, інформує UAINFO.org
Якщо потенційний роботодавець пропонує вам оплатити оформлення будь-яких документів або навчання до прийняття на роботу, найімовірніше, це шахрай, розповідає Аліса Лаговська, керівник групи рекрутингу міжнародного сайту з пошуку роботи Jooble.
Читайте також: Платіжна безпека: як захистити свою банківську картку від шахраїв
Також шахраїв можна визначити якщо:
— Вас просять за свій рахунок купувати спецодяг, навчальну літературу, сировину або будь-які інші матеріали, які можуть знадобитися для роботи;
— У вакансії немає детального опису і не вказано місце розташування робочого місця. Шахраї можуть орендувати гарний офіс для співбесід, але робоче місце може бути на краю міста в промзоні;
— Ви не знайшли в інтернеті інформацію про діяльність компанії або вона складається переважно з негативних відгуків; якщо у компанії немає сайту, або він неробочий і на ньому не вказано контакти.
— Роботодавець не оплачує роботу під час випробувального терміну – будь-яка робота повинна бути оплачена, і проходження співробітником випробувального терміну не звільняє роботодавця від виплати йому обумовленої на співбесіді заробітної плати, навіть якщо вона трохи менша, ніж після проходження цього періоду.
Читайте також: Рейдерство в смартфоні. Чому небезпечно реєструвати компанію в Україні
— Якщо для проходження співбесіди вас просять назвати ваші паспортні дані і код ІПН. Такі дані дійсно потрібні роботодавцю для підтвердження і можливої перевірки службою безпеки компанії вашої особистості, але тільки після того, як ви пройшли співбесіду, і роботодавець готуватиме документи для офіційного прийняття вас у штат.
— Якщо вам нав'язливо пропонують роботу з високою зарплатою без досвіду роботи або конкретних професійних навичок.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і YouTube