Індійське космічне агентство успішно запустило ракету, яка повинна доставили місяцехід на південний полюс Місяць, передає УНІАН, інформує UAINFO.org.
Як повідомляє Independent, місія Chandrayaan-3 з посадковим модулем і всюдиходом стартувала о 14:35 за місцевим часом на борту ракети LVM3 з головного індійського космодрому Шріхарікота в південному штаті Андхра-Прадеш.
Пізніше Індійська організація космічних досліджень (ISRO) підтвердила, що космічний корабель успішно вийшов на заплановану орбіту навколо Землі. Після ряду ретельно спланованих маневрів в найближчі дні очікується, що апарат приземлиться біля південного полюса Місяця 23 серпня.
Успішна посадка зробить Індію лише четвертою країною після США, колишнього Радянського Союзу та Китаю, яка посадить зонд на Місяць, і першою, хто зробить це поблизу південного полюса Місяця.
Цей регіон представляє особливий інтерес для космічних агентств та приватних компаній через підтверджену присутність водяного льоду, який може підтримувати потенційні місячні місії з видобутку корисних копалин та місячні бази.
Серед приладів на борту посадкового модуля є зонд для вимірювання теплових властивостей поверхні Місяця і прилад для вимірювання місячної сейсмічної активності.
Марсохід і посадковий модуль будуть проводити далекомірні дослідження й аналізувати газову і плазмову середу місяця.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube