Багатоцільові винищувачі F16, які буде отримувати Україна, можуть модифікуватися та модернізуватися.
Про це в ефірі інформаційного марафону розповів речник Командування Повітряних сил Збройних сил України Юрій Ігнат, інформує UAINFO.org з посиланням на УНІАН.
"Готують. Не передали, не в Україні, не до кінця року — усе йде планомірно, як передбачено у домовленостях з нашими партнерами в рамках створеної коаліції з країн, які нам допомагають переходити на новий для нас тип літака — це F16", — прокоментував Ігнат термін постачання цих винищувачів в Україну.
Також він зазначив, що можна говорити про модифікації літаків, які Нідерланди, Данія, Бельгія та імовірно інші країни передадуть Україні.
Читайте також: Нідерланди підготують перші 18 винищувачів F-16 до відправки в Україну, – Рютте
"Модифікації F16 розподіляються на так звані блоки. Включають блок 15, 20, 30 і аж до 70 блоку. Кожний літак покращувався у міру можливостей, тому модернізація літаків — це процес непростий. Фактично замінюється велика кількість обладнання бортового літака, в основному — це радар (бортова радіолокаційна станція), яка дозволяє бачити противника усе далі й далі, і супроводжувати більшу кількість повітряних цілей, і це — авіаційне озброєння, яке можна застосовувати", — зазначив Ігнат.
За його словами, які б не були модифікації на літаках, що першими передадуть Україні, ці моделі будуть вже в процесі модернізації і їх можна буде покращувати на підприємствах в Європі та США.
"Головне — це радар. Нам потрібно бачити противника, краще бачити повітряні цілі, такі як крилаті ракети чи "Шахеди". Ті F16, які у наших партнерів на озброєнні й плануються до передачі Україні, мають вже зовсім інший арсенал озброєння, а саме — ракети класу "повітря-повітря", здатні надзвичайно ефективно знищувати будь-який тип повітряних цілей: чи це безпілотник, чи ракета", — наголосив Ігнат.
Читайте також: Винищувачі та ATACMS не зможуть переламати перебіг війни, – військовий
Речник сподівається, що F16 допоможуть протидіяти російській авіації на різних напрямках.
"Крок до F16 — це не просто крок до цієї моделі. У перспективі, якщо наші пілоти, наша вся база, аеродромна інфраструктура, інженери, наземний персонал, будуть вже готові повністю експлуатувати цей тип літака — можна вже мріяти й про більш сучасні моделі, які вже сьогодні отримують наші партнери, коли передають нам F16", — додав Ігнат.
Він сказав, що перспектива є серйозною. Наразі треба дочекатися завершення навчання льотчиків та персоналу для F16.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube