Генерал-лейтенант Олександр Павлюк
Київська область і місто Київ на високому рівні підготовлені до будь-яких планів ворога, зокрема й спроби повторного наступу з території Білорусі.
Про це в інтерв’ю "Фокусу" повідомив перший заступник міністра оборони України, генерал-лейтенант Олександр Павлюк. На початку повномасштабного вторгнення він був призначений головою Київської ОВА і організовував оборону області, інформує UAINFO.org.
Наразі довкола Києва кілька рубежів загальною протяжністю близько 1000 км. Створене угруповання на північному кордоні. "Весь кордон з Білоруссю зараз — суцільні завали та мінні поля. Є артилерія, спланована робота снайперських і мобільних вогневих груп. Тож якщо вони спробують, далі кордону не пройдуть", — наголосив Олександр Павлюк.
Він також відзначив значне посилення протиповітряної оборони столиці. Західні системи озброєння використовують українські фахівці, що, за його оцінкою, є одними з найкращих у світі.
"Столиця дійсно захищена добре. Силам оборони вдавалось відбивати масовані удари, коли ППО мала набагато менше можливостей. З 24 лютого 2022 року ситуація кардинально змінилась. В нас з’явились західні системи ППО, Збройні Сили постійно удосконалюються", — заявив генерал-лейтенант.
На його думку, в лютому-березні 2022 року окупаційні війська зазнали поразки на Київщині, адже не дооцінили ЗСУ і український народ, повіривши власній пропаганді. "Їхній наступ був побудований на тому, що тут не буде спротиву, що люди чекають "визволителів", що вони безперешкодно піднімуть російський прапор у Києві. А їх почали знищувати на кожному перехресті. Причому не тільки Збройні сили, але й цивільні люди, які масово вступали до територіальної оборони і добровольчих формувань", — нагадав Олександр Павлюк.
По собі російські окупанти залишили вщент зруйновані населені пункти. На Київщині від російських обстрілів постраждали 46 з 69 громад, що становить 65%. Було пошкоджено близько 27 тисяч об’єктів, включаючи житлові будинки і об’єкти соціальної інфраструктури.
"Ми почали з розмінування, щоб убезпечити людей і провести посівну. Нам казали, що на відновлення 10 тисяч кілометрів знищених електроліній підуть місяці, а ми впоралися за 45 днів. Повністю відновили електрозабезпечення, газо- і водопостачання до всіх 120 населених пунктів, які були окуповані або перебували у зоні ведення бойових дій", — розповів Олександр Павлюк.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube