Професор геронтології та директор Інституту довголіття в Університеті Південної Каліфорнії Вальтер Лого, якому зараз близько 50 років, планує дожити принаймі до 120 років.
Як пише abc news, автор книги "Дієти довголіття" розповів в ефірі шоу "Доброго ранку Америка", що одержимий питанням довголіття ще з 18 років. Тоді він вивчав гени, а зараз вважає, що ключем до його мети є харчування, інформує UAINFO.org з посиланням на УНІАН.
"Я завжди рекомендую 12 годин голодування і 12 годин харчування, скажімо, з 8 ранку до 8 вечора, це дуже важливо", — сказав Лонго, зазначивши, що 12 годин відсутності їжі є найбезпечнішим підходом до голодування.
Читайте також: Людям, які бажають прожити довше, порадили обзавестися простою звичкою
Згідно з дослідженнями, періодичне голодування може допомогти знизити рівень холестерину, інсуліну в крові, призвести до деякої втрати ваги та зменшити маркери запалення. Однак науковці ще у 2015 році довели, що дієта, яка імітує голодування, знижує маркери та ризики старіння у мишей.
Дослідження показують, що уникання ультраоброблених продуктів, збереження активності та дотримання різноманітної збалансованої дієти допомагають запобігти захворюванням у довгостроковій перспективі та таким чином запобігти ймовірності передчасної смерті.
Наприклад, за даними Центру з контролю та профілактики захворювань у США, хвороба серця є першою причиною передчасної смерті.
"Як зменшити ці ризики? Ви уникаєте ультраоброблених продуктів, ви залишаєтесь активними, ви дотримуєтеся збалансованої дієти, уникаєте надмірної кількості доданого цукру і, найголовніше, отримуєте належну кількість сну. Це ключові способи, які, як ми знаємо, перевірені та вірні, щоб жити здоровіше та жити довше", — каже доктор Дарієн Саттон, співавтор ABC Medical.
Читайте також: Професорка біології назвала секрети здоров'я та довголіття
Водночас професор Лонго розповів, що серед іншого дотримується модифікованої версії середземноморської дієти, яка пов'язана з більшою тривалістю життя. Вона багата складними вуглеводами, хорошими жирами та нежирними білками.
"Це має бути багата овочами дієта, в якій більшість білків надходить із рослинних джерел. І має бути суміш… отже, бобові повинні супроводжуватися горіхами та насінням… і цільнозернові каші, це ті, які є ідеальними", — додав вчений.
Він також пропонує обмежити вживання риби з високим вмістом ртуті, як-от риба-меч і тунець, і зосередитися на дрібній рибі. Корисніше чергувати різні види морепродуктів.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube