ATACMS надійдуть тоді, коли буде ухвалене рішення про фінансовий пакет з надання військової допомоги вже після розв’язання проблеми зі спікером Палати представників США.
Експерт з міжнародних питань Михайло Самусь пояснив УНІАН, чому США так довго не можуть ухвалити остаточне рішення щодо передачі Україні далекобійних ракет ATACMS, інформує UAINFO.org.
Читайте також: Байден схвалив передачу ATACMS Україні ще до візиту Зеленського до США, – New Yorker
"Причин багато. Головна – політична. Очевидно, в адміністрації президента Джо Байдена є люди, які вважають, що це може викликати відповідну реакцію Росії. Вони мають на увазі, для прикладу, передачу Іраном балістичних ракет Росії. Хоча, думаю, Іран все одно передасть Росії балістичні ракети, як тільки це стане можливим з технічних, чи, наприклад, кількісних спроможностей. Адже не виключено, що зараз Іран буде поставляти ці ракети на Близький схід у війні проти Ізраїлю, а у Росії буде обмежена кількість", — сказав він.
Самусь впевнений, що рішення про надання ATACMS буде ухвалене.
Читайте також: Британія і Франція тиснуть на Шольца з вимогою передати Україні ракети Taurus, – NYT
"Можливо, зараз втрутився фінансовий аспект, оскільки через політичну турбулентність у Сполучених Штатах ще немає рішення на фінансування українських Збройних сил на наступний рік. І, можливо, є рішення зосередитися на тих аспектах, які є більш актуальними. Наприклад, передача більшої кількості Patriot і Nasams та ракет для протиповітряної та протиракетної оборони, щоби забезпечити максимальну ефективність нашої системи ПРО і ППО протягом зимового періоду. Тобто, якщо це фінансовий аспект, тоді має сенс більше зосередитись на протиракетній обороні. Бо Росія, за усіма ознаками, дійсно зосереджує засоби для концентрованих ракетних ударів, які буде проводити після настання холодів в Україні. Її ціль — реалізовувати свою геноцидну політику стосовно енергетики України, створення гуманітарної катастрофи", — зазначив експерт.
Читайте також: США дадуть Україні "малоефективні" для Криму ракети ATACMS, – генерал Ходжес
За його словами, ATACMS надійдуть тоді, коли буде ухвалене рішення про фінансовий пакет з надання військової допомоги вже після розв’язання проблеми зі спікером Палати представників США і запуску процесу бюджетування на 2024-й рік.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube