Починаючи від вересня 2020 року і до цього часу молочка перебуває на піку вартості. Стрибок цін викликала висока собівартість виробництва молока.
Про це повідомили в Асоціації тваринників України, інформує UAINFO.org з посиланням на НВ,
"Це спричинено низкою факторів, серед яких головним є неврожай на культури, що входять до раціону корів: кукурудзу (як зерно, так і зелену масу), люцерну, зернові, соняшник та сою", – повідомили в Асоціації.
"Основним критерієм для формування ціни на молоко є його собівартість, а вона від початку осені значно зросла, – зазначила Ольга Лоза, технолог із годівлі великої рогатої худоби Асоціа"ції тваринників України. – Підвищення ж собівартості виробництва виникло через дві головні причини. По-перше, це низька якість об'ємистих кормів через цьогорічний неврожай на силосні культури майже по всій Україні (лише в західних регіонах вдалося отримати силос гарної якості). По-друге, подорожчали зернові і протеїнові інгредієнти (соя, соняшник) через той самий неврожай".
Читайте також: Украинцам пытаются продать фальсификат: как правильно выбрать колбасу, рыбу, сыр и другие продукты
У Асоціації зазначили, що виробники молока не згодні реалізовувати сировину за старими цінами, і ця тенденція триватиме щонайменше весь перший квартал 2021 року, доки корів годують силосом, заготовленим з осені, який має відносно низьку поживну цінність.
Читайте також: Світлана Фус: З віком більшість людей втрачають здатність перетравлювати лактозу
"З іншого боку, можливе коливання вартості білково-протеїнової групи (зернові, соя та соняшник), проте навесні відчуватиметься дефіцит цієї сировини, що може спровокувати новий пік їх вартості. Тож чекати падіння цін на молочку поки що чекати не варто", – резюмували в Асоціації тваринників України.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і YouTube