Президент КНДР Кім Чен Ин не стримав сліз на нещодавній Національній конференції матерів, де закликав північнокорейських жінок народжувати більше дітей. Диктатор наказав вирощувати малюків у любові та вірності до авторитарної держави, аби вони служили їй у благо
Кім Чен Ин витирав очі білою хусткою під час звернення до тисяч жінок, розповідаючи про зниження рівня народжуваності у КНДР, повідомляє Daily Mail. Це не єдиний випадок, коли публіка спостерігає за крокодилячими сльозами диктаторів, які принесли своїм громадянам біль, горе та розпач.
Радянський режисер та педагог з акторської майстерності Костянтин Станіславський певно сказав би свою відому фразу "Не вірю!", адже такий прояв емоцій навряд чи містив хоча б краплю щирості. OBOZ.UA зібрав підбірку з "драматичних спектаклів" найвідоміших диктаторів, що здивували публіку своїми сльозами, інформує UAINFO.org.
Йосип Сталін
Звичайно, подробиці особистого життя радянський вождь Йосип Сталін приховував від народу, однак за наявною інформацією він пустив сльозу від виконання українського співака Леоніда Утьосова. Під час виступу, одесит помітив, що по щоках диктатора течуть сльози. Сталін став зі свого місця та почав аплодувати, перш ніж почути пісню знову та заплакати ще сильніше.
Історики вважають, що він міг розчулитися через смерть дружини Надії Алілуєвої, яка пішла з життя за декілька років до того. Присутні боялися підняти очі на політика. Кажуть, що "вождь" також плакав на похоронах коханої у 1932-му.
Хосні Мубарак
Колишній президент Єгипту Хосні Мубарак був засуджений до довічного ув’язнення за звинувачення у вбивстві мирних демонстрантів у 2012 році. Після винесення вироку диктатора з медичного центра перевезли до в’язниці.
За даними джерел в органах безпеки Єгипту, там у Мубарака стався нервовий зрив: дізнавшись про новину, експрезидент заплакав, відмовлявся виходити з гелікоптера. Він кричав: "Великий Боже, цій країні я служив!", після чого у диктатора стався серцевий напад.
Володимир Путін
Президент держави-терористки пустив крокодилячу сльозу після перемоги на російських президентських виборах у 2012 році. Це відбулося під час мітингу прихильників Путіна на Манежній площі. Серед іноземних ЗМІ виникла дискусія: чи то були справжні сльози людини, яка так любить здаватися "мачо".
Диктатор прокоментував свій "момент слабкості" тим, що це всього лише був вітер. У Кремлі, певно, знали якими будуть результати виборів ще до їх початку, тож навряд Путін був сильно здивований новиною. Однак запеклі путіністи самі розчулилися від такого спектаклю політика перед публікою.
Адольф Гітлер
Німецький фюрер Адольф Гітлер мав важке дитинство. Історики запевняють, що він неодноразово плакав, коли його бив батько. Гітлер також важко пережив смерть своєї матері у 1907 році, єдиної жінки, яку він по-справжньому коли-небудь любив.
Відомо, що диктатор плакав після поразки Німеччини у Першій Світовій війні. Сльози радості на очах фюрера публіка побачила, коли він офіційно обійняв посаду канцлера.
У квітні 1945 року Гітлер наказав генералу СС Феліксу Штайнеру захищати частину Берліна. Штайнер не зміг виконати наказ, проігнорувавши командувача. Гітлер був розлючений і визнав, що надії немає, востаннє усвідомивши, що війна програна. У той день він гірко заплакав.
Фідель Кастро
У 2013-му 86-річного кубинського диктатора Фіделя Кастро показали на місцевому телебаченні у незвичайному вигляді. Пригнічений та заплаканий комуніст розчулився, слухаючи пісню про свого друга і союзника, покійного президента Венесуели Уго Чавеса.
Незвичайний репортаж тривалістю дев’ять хвилин у програмі новин став першою публічною реакцією про вплив смерті товариша на Кастро, якого венесуельський соціаліст відкрито шанував і вважав своїм політичним батьком і наставником.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube