Вчені з Ворицького та Кембриджського університетів, а також із дослідницького центру Китаю озвучили нову користь читання для дітей.
Виявилося, що діти, які починають читати для задоволення в ранньому віці, краще справляються з когнітивними тестами та мають найкраще психічне здоров'я в майбутньому. Результати роботи опубліковані у журналі Psychological Medicine, інформує UAINFO.org.
У дослідженні взяли участь понад десять тисяч підлітків із США. Трохи менш ніж половина (48 відсотків) мали невеликий досвід читання для задоволення або почали займатися цим у пізнішому дитинстві. Інша половина від трьох до десяти років займалася читанням як хобі. Автори проаналізували дані піддослідних, включаючи клінічні інтерв'ю, когнітивні тести, психічні та поведінкові оцінки, а також провели сканування мозку.
Читайте також: Вчені дізналися, як проводить день середньостатистична людина по всьому світу
Аналіз показав, що ті діти, які займалися читанням у ранньому віці, мали більш високі показники у вербальному навчанні, розвитку пам'яті та мовлення, а також в успішності у школі.
Крім того, у таких учасників експерименту покращилося психічне самопочуття, яке оцінювалося клінічно та на основі звітів вчителів та батьків; у них було менше ознак стресу та депресії; підвищилася концентрація уваги; а також зменшилася кількість поведінкових проблем, таких як агресія та порушення правил.
Діти, які читають у ранньому віці, проводили менше часу за переглядом телевізора та використанням смартфона або планшета, а також у середньому довше спали.
Читайте також: Ця дивовижна нація: 7 книжок про Україну для дорослих та дітей, які варто прочитати
Сканування мозку виявило, що захоплення літературою в ранньому віці помірно збільшує загальну площу мозку, включаючи регіони, відповідальні за когнітивні функції, психічне здоров'я, поведінку та увагу.
За словами фахівців, оптимальна кількість годин для читання у ранньому дитинстві – близько 12 години на тиждень.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube