Українці, що отримали дві дози вакцини від коронавірусу у 2021 році, мають через рік знову звернутися до пунктів щеплень для ревакцинації.
Про це заявив головний санітарний лікар Ігор Кузін, інформує UAINFO.org з посиланням на «Суспільне».
Читайте також: "Ви вбиваєте людей": Комаровський жорстко відчитав медика-"антивакцинаторку". ВІДЕО
«Базова стратегія МОЗ, яка зараз у нас прорахована, і ми поки що будемо продовжувати її використовувати, — це стратегія ревакцинації двома дозами вакцини через один рік після отримання базового курсу щеплення. Людина, яка отримала щеплення у 2021, має через один рік звернутися до пункту щеплення та центру вакцинації населення та отримати повторне щеплення двома дозами вакцини. При цьому вона може обрати інший тип вакцини, який використовувався під час першого щеплення», — заявив він.
За його словами, станом на кінець 2021 року в Україні на залишках складів буде зберігатися біля 9−10 мільйонів доз вакцини.
Читайте також: Израиль впервые в мире вводит четвертую дозу вакцины от COVID-19
«Зараз у нас є 2 основних контракти, які підписані та працюють — це контракт з Pfizer на поставку 25 млн доз вакцини (контракт є дворічним на 2022−23 рік), і є також контракт по поставці вакцини CoronaVac — це близько 6,5 млн доз вакцини. Ці два типи вакцини будуть продовжувати використовувати у 2022 році. До того ж в середньому ми очікуємо по механізму Covax доотримання вакцин в рамках гуманітарної допомоги близько 10 млн доз вакцини. В Україну може приїхати будь-яка вакцина: це може бути AstraZeneca, Moderna, Johnson & Johnson або інший тип вакцини, і точний графік поставки вакцини по механізму Covax буде відомо лише в першому кварталі 2022 року», — повідомив Кузін.
Таким чином, за його словами, в Україні законтрактовано або вже гарантовано надходження вакцин для ревакцинації принаймні 70% населення двома дозами.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і YouTube