З початку повномасштабної війни в Польщі працевлаштувалися 372 тисячі українських біженців.
В Польщі рівень безробіття у липні склав 4,9%, що є найнижчим показником за останні 32 роки, тобто за весь час з моменту падіння комунізму і початку ринкових реформ в країні.
Про це повідомили в аналітичному центрі міжнародного агентства з працевлаштування Gremi Personal з посиланням на Міністерство сім'ї та соціальної політики Республіки Польща, пише портал "УНІАН", інформує UAINFO.org.
"З початку повномасштабної війни в Польщі працевлаштувалися 372 тисячі українських біженців. Найбільше з них працює у воєводствах: Мазовецькому (82,8 тис.), Нижньосілезькому (39,5 тис.), Лодзькому (36,4 тис.), Великопольському (34,5 тис.)", — йдеться в повідомленні.
Разом з тим генеральний директор Gremi Personal Томаш Богдевич підкреслив, що в порівнянні з 2021 роком, попит на вакансії в агентстві з боку поляків збільшився на 9%, навіть на позиції, які традиційно займали працівники з України. Цьому зростанню є кілька пояснень: подорожчання життя в Польщі, висока інфляція (за прогнозом Єврокомісії, річна інфляція в Польщі складе 12,2%) і зростання ставок по іпотеці.
Читайте також: Росіянку обурили виплати українським біженцям в Естонії. Тепер її позбавили роботи і депортують
"Також ми помічаємо, що поляки починають освоювати роботи, на які раніше майже не звертали уваги, наприклад, робота в харчовій промисловості і в логістиці. Певний парадокс в тому, що при умовних складнощах для економіки зазвичай рівень безробіття зростає, при цьому ми бачимо зворотний процес, коли рівень безробіття рекордно скорочується", — додав Богдевич.
Боротьба з безробіттям:
21 червня 2022 року Кабінет міністрів ухвалив постанову, згідно з якою офіційно зареєстрованих безробітних в Україні залучатимуть до суспільно корисних робіт за мінімальну заробітну плату (6 500 грн).
Читайте також: Сергій Бабкін розповів, скільки грошей вони з родиною одержують у Німеччині, як біженці
Станом на 5 серпня 2022 року в Україні офіційно було зареєстровано 293 тисячі безробітних, що на 7% менше, ніж було станом на 24 лютого.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube