Становище України продовжуватиме погіршуватися, тоді як Росія матиме змогу просуватись на фронті.
Військова експертка Дара Массікот з Фонду Карнегі дослідила поточну ситуацію на фронті в Україні та спрогнозувала ймовірність поганого розвитку подій для Сил оборони, повідомляє UAINFO.org з посиланням на ТСН.
Як вона розповіла Foreign Affairs, в ЗСУ закінчується час для отримання необхідної кількості боєприпасів та військової техніки. Водночас Росія мобілізувала свою економіку, витрачає запаси старої техніки та налагоджує постачання снарядів.
Читайте також: Військовий експерт розповів, як Україна може кардинально змінити ситуацію на фронті
За словами Массікот, Росія не є ослабленою, як часто кажуть на Заході. Вона все ще залишається небезпечною і складається з мобілізованих з різним рівнем підготовки. Про це свідчать наступальні дії, які почались наприкінці зими 2024 року і, за її прогнозом, затягнуться до цього літа.
"Без збільшення військової допомоги Заходу та серйозних змін у стратегії Києва становище України на полі бою продовжуватиме погіршуватися, доки не досягне переломної точки, можливо, до цього літа", — вважає експерт.
Вона вважає, що у Росії достатньо людських ресурсів та силових заходів, щоб вести тривалу війну. Натомість Україна має нестачу солдат, яку не може поповнити. Массікот також спрогнозувала, де можуть далі активізуватись росіяни, якщо західні союзники не нададуть потрібний обсяг допомоги.
Читайте також: Лише один сценарій гарантує перемогу: аналітик пояснила, як може розвиватися ситуація на фронті в Україні
На її думку, окупаційна армія може просунутись до Покровська у Донецькій області, загрожуватиме Краматорську та Слов'янську. Також можуть посилитись тиск у Запорізькій області та бої в районі Оріхова. Там рівнинна місцевість, що може полегшити бої для ворога.
"Довгострокова слабкість російської армії не матиме значення, якщо Україну не буде підтримано цього року. Якщо Захід, зокрема США, не хоче, щоб лінія фронту в Україні продовжувала вигинатися або ламатися, він має терміново схвалити допомогу. І якщо Київ хоче продовжити свої зусилля, йому доведеться зробити важкий вибір щодо того, як створити більше робочої сили. Час збігає", — резюмувала експертка свій тривожний прогноз.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube