Угорщина через дії влади стала найбільш ненадійним членом НАТО, тому проти неї слід запровадити санкції. Таку думку висловив голова комітету із закордонних справ Сенату США Бен Кардін.
Як пише Bloomberg, сенатор засудив спроби прем'єра Угорщини Віктора Орбана затягнути обговорення фінансової допомоги ЄС для України на 50 млрд євро та протести проти вступу Швеції до НАТО, інформує UAINFO.org з посиланням на OBOZ.UA.
Він заявив, що Білий дім має поширити на Орбана дію закону Магнітського та розглянути виключення Угорщини із програми безвізового режиму США.
Ще два сенатори – демократ Джин Шахін та республіканець Том Тілліс – заявили, що Орбан ризикує "незворотно зіпсувати" відносини Угорщини зі США та НАТО, якщо не ухвалить рішення про вступ Швеції до військового альянсу.
Читайте також: США посилюють тиск на Угорщину щодо схвалення членства Швеції в НАТО
Угорський прем'єр регулярно критикує політику США щодо ЄС, говорячи про надмірний вплив Вашингтона на європейський блок.
"У мене часто виникає відчуття, що вони наслідують американські, а не європейські інтереси з деякими рішеннями", – заявляв він, говорячи про партнерів Угорщини в Євросоюзі.
Орбан підтвердив, що угорський парламент розпочне ратифікацію рішення про вступ Швеції до НАТО, але він хотів би спочатку зустрітися в Будапешті з прем'єр-міністром Швеції Ульфом Крістерссоном. Обидва лідери зустрілися на полях саміту ЄС у Брюсселі, де скандинавський прем'єр відхилив запрошення, сказавши, що здійснить поїздку лише після ратифікації Угорщиною цього рішення.
Читайте також: Посередницею була Мелоні. У ЗМІ дізналися, як ЄС вдалося досягти згоди щодо виділення Україні 50 мільярдів євро без вето Орбана
До речі, представники країн Євросоюзу домовились щодо надання 50-мільярдного пакета допомоги Україні в рамках бюджету ЄС. Раніше в Єврокомісії це рішення блокувала Угорщина, проте на останньому засіданні ЄК прем'єра країни Віктора Орбана позбавили права вето. Крім того, Орбану пригрозили позбавленням права голосу Угорщини в Євросоюзі. Причому не лише через блокування фінансової допомоги Україні, а й через "загрозу розколу ЄС".
Європейські лідери заявили, що позбавлять Угорщину голосу згідно зі статтею 7 Статуту ЄС. Тобто, представник цієї країни не зміг би взагалі брати участь в ухваленні рішень.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube