Пост по амуніції/спорядженню хотів написати ще влітку, але він і до перемоги не втратить актуальності. Увага! В кінці посту деякі поради.
Про це пише на своїй сторінці у фейсбуці Олександр Ковтун, координатор волонтерського руху ГО "Інститут Свободи Слова", інформує UAINFO.org.
Так сталося, що з перших днів повномасштабної війни, коли Nazardzan Adbula з Олександром Корзуном завозили хлопцям на Ірпінь-Гостомель дизпаливо і генератори – захисники нас почали просити допомогти з амуніцією/одягом/спорядженням. На той час їх вигрібали з усіх магазинів (які не закрились), а в "Епіцентрі" у відділі мисливство-рибацтво вигребли те, що роками не продавалось…
Звісно, що ситуація з забезпеченням змінювалась щомісячно. Якщо на початку березня наша команда отримувала амуніцію лише з Данії від друзів Lesya Ignatyk-Eriksen, то вже в квітні ми купували турецьку – бо вона почала поступати в Україну (зараз нею торгують всі, хто тільки може і навіть "Територія Мінімальних Цін", правда, з шаленою націнкою). А сьогодні вже наші виробники дають фору багатьом, бо з'явилась тканина/фурнітура.
Якщо в 2014 році нас просили в основному допомогти з простими речами – форма, взуття, гігієна, газові плитки тощо, то зараз ми дістаємо майже все – від шоломів, броні, дронів, тепликів, ПНБ, до генераторів та рацій… окремо вдячний Оксана Шахматенко, Victoria Guralnik, Яна Майборода за командну роботу!
На сьогодні майже немає проблеми купити амуніцію і спорядження, питання тільки в якості і ціні. Деякі речі ми спеціально завезли з Чехії (б/у і нові), щоб хлопці з ЗСУ могли побачити, які речі можна купити для себе чи свого підрозділу. Тому подивіться фото (кому цікаво) і якщо буде потрібно, ми зможемо привезти по собівартості, але в кількості (в 1 екземплярі простіше купити в українських магазинах чи телеграм-каналах – я приведу нижче контакти). Деякі речі з представлених на фото ви не купите в Україні.
Тепер мої поради (буду вдячний, якщо в коментарях мене доповнять або поправлять):
1. Не ведіться на ціну! Моє правило – бачиш щось, купи – отримай, перевір і зроби висновки! Так ми з травня майже всю форму ЗСУ (піксель) перепробували, поки не знайшли українського виробника, який шиє з нормальної тканини! Дуже багато на ринку форми, що зроблена з поганої не дихаючої тканини, яка ще й загорітись може швидко.
2. Якщо є можливість, купи річ один раз, але дорожче і якісніше – це стосується всього, від шкарпеток до шоломів. Зараз на ФБ, наприклад, дуже багато продають термобілизни та спальників, але справжня якісна термобілизна не може коштувати 500-800 грн (спитайте у лижників), так само як і зимовий спальник не може тримати -20 за 1300-1500 грн (мінімум від 2000+ грн, якщо говорити про морозостійкий).
3. Не купуй одразу! Шукай тих, хто ставить мінімальну націнку, а не намагається заробити на військових! Наприклад, всі бачили турецькі тактичні перчатки без пальців. Вони досі місцями продаються за 800 грн (як і на початку війни). А реально їх можна купити за 350-400 грн. І це тільки простий приклад, а що говорити за рації? На дням ми знайшли бійцю рацію Motorola за 26500 грн, а на "Розетці" вона продавалась за 39900 грн!!!
4. Будьте обережні з б/у амуніцією і одягом. Не купуйте не дивлячись або без рекомендації перевірених осіб. Бо ми одного разу так замовили – "б/у VIP амуніція" в мішках з Німеччини. По факту прийшов дешевий секонд-хенд, який не коштував тих грошей.
5. Остерігайтесь шахраїв! Зараз вони намагаються нажитись як на військових, так і на волонтерах під різними приводами!
6. Підтримуйте українського виробника – майже весь турецький одяг для військових низької якості і якщо це не було важливо в квітні-травні, то зараз, коли є достатній вибір, це важливо! Наші виробники вже вміють робити якісні речі по нормальній ціні.
Якщо вам потрібна амуніція, то деякі речі я зможу підказати, де купити в Україні (пишіть в особисті), звичайно, на вас лежить відповідальність перевірити ціну.
Ось деякі з контактів (Київ та інші регіони):
— З самого початку дуже багато допоміг і допомагає з амуніцією мій товариш Borys Volkov, тому якщо вам потрібні – шоломи (будь які), керамічні плити, тепловізори, тепловізійні та оптичні приціли, рації, коліматори, прилади нічного бачення та інше звертайтесь до нього
— Телеграм-група https://t.me/s_burderas_mk — зимня форма, теплі (сезонні) речі, амуніція. Ціни норм
— Хороший магазин військового одягу https://www.facebook.com/kamowithlove/
Є оптові ціни. Ми тут купляли і пончо і фліски і ще щось. Ціна/якість – хороші
— Магазин військового одягу https://www.facebook.com/profile.php?id=100083136890673
Є вибір, але по цінам не зорієнтую (брали тільки фліски), якість норм
— Магазин війського одягу і взуття https://www.facebook.com/profile.php?id=100082567719996
Одного разу, що брали – не пам’ятаю що)
— Військове спорядження – окуляри, рюкзаки тощо https://www.facebook.com/viyskove/
Брали рюкзак, ціна/якість норм
— Магазини «SM Group» Військторг Київ (4 магазини у Києві) — https://t.me/SMstyyle
Ціни завищені, але тому що є фізичні магазини в Києві, де можна все побачити і поміряти. Наприклад, побачив зимові куртки – приїхав в їхній магазин декілька поміряв і зрозумів, що вони не підійдуть для штурмових підрозділів, а лише для сидіння в окопах
— Магазин https://militarka.com.ua/ — ціни не дешеві, але є вибір різного одягу і амуніції
— Невеличкий магазин на Теремках – вибір не великий, але ціни норм і деякі цікаві речі є https://goo.gl/maps/j6wZSZa1atBSa5SMA
— Магазин б/у і нового військового одягу на Харківському шоссе 160 (вхід з задньої сторони "Варуса") + поруч магазин військового взуття (великий вибір і класні ціни). https://goo.gl/maps/nADm6qr7j5kkJEEt5
— Інтернет-магазин тактичної медицини українських (і не тільки) виробників https://paramedic.ua/ua/ там ми брали бандажі і турнікети по нормальним цінам. Там можна купити тактичні аптечки
— Інтернет-магазин військового одягу https://uaform.com.ua/ua/
Ціни, як на мене, зависокі, але є вибір
— Недорогі спальні мішки — https://www.facebook.com/profile.php?id=100086094892557
Купували декілька, але не отримали ще від хлопців зворотній зв’язок, тому краще перевірити
— Турецька амуніція (якість не фонтан) в магазинах Територія мінімальних цін (ціни високі, але для тих хто боїться купувати в інтернеті). https://termincin.com/
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube