Моніторингова група Офісу Омбудсмена перевірить можливі порушення прав військовослужбовців у 425-му окремому штурмовому полку "Скеля". Про це повідомив Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець в Telegram, пише УНН.
Отримав інформацію про можливі серйозні порушення прав військовослужбовців у 425-му окремому штурмовому полку "Скеля". Йдеться про повідомлення щодо ймовірного застосування тортур, облаштування місць несвободи й доведення до самогубств чинних військових
– йдеться у повідомленні.
Лубінець каже, що звернувся до Державного бюро розслідувань та Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони з вимогою провести повне, об'єктивне та неупереджене розслідування.
Лубінець також додав, що провів робочу нараду з Головнокомандувачем ЗСУ Олександром Сирським.
Вже завтра моніторингова група Офісу Омбудсмана вирушає на місце для проведення перевірки. Я отримав запевнення щодо повного сприяння її роботі, як незалежної моніторингової групи
– заявив Лубінець.
Нагадаємо
Державне бюро розслідувань почало досудове розслідування за фактами, оприлюдненими у ЗМІ, щодо можливого насильства та перевищення повноважень у штурмовому полку "Скеля". Справу відкрито за статтею про перевищення влади в умовах воєнного стану.























