Кабмін затвердив вигляд могил Національного військового кладовища. Про це повідомили очільник Українського інституту національної пам'яті Антон Дробович та Міністерство у справах ветеранів України.
Так, зовнішній вигляд Національного військового меморіального кладовища буде базований на українській військовій традиції, якій сотні років.
Міністерство пояснило, що буде дві форми намогильних споруд — у вигляді хреста та плити із заокругленням у верхній частині. Хрест і плита на НВМК матимуть однакову висоту та повторюватимуть обриси одне одного.
Очільник Українського інституту національної пам'яті розповів, що завдяки цьому рішенню НВМК продовжить багатовікову традицію (від стародавніх козацьких кладовищ до найбільш знакових українських військових поховань у діаспорі) вшановувати загиблих воїнів в характерний для нашого культурного контексту спосіб.
До того ж у всіх, хто не асоціює себе із християнством, а за даними соціології близько 20% віруючих, чи просто не бажатиме мати хреста на могилі, передбачена можливість альтернативного вибору — прямокутної таблиці із заокругленим верхом.
Більше того, за словами Дробовича, це означатиме реальну інклюзивність, адже буде в одному просторі дотримано інтерес як більшості, яка обиратиме найвиразніший для нашої меморіальної культури хрест, так і меншості, яка обиратиме доволі традиційну, але менш поширену форму прямокутної таблиці.
"Також незабаром буде проведено круглий стіл із залученням фахового середовища щодо матеріалу намогильної споруди, який встановлюватиметься на території НВМК", — повідомили в міністерстві.
Нагадаємо, що від 29 березня в Україні розширено коло осіб, які мають право на отримання одноразової грошової допомоги за загиблих військових. Серед них — жінка або чоловік, з яким загиблий (померлий) проживали разом, але не перебували у шлюбі, якщо спільне проживання встановлено рішенням суду, що набрало законної сили.
ЗАКОН УКРАЇНИ Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо призначення і виплати одноразової грошової допомоги.
Нагадаємо, українцям розказали, як отримати пенсію, якщо годувальник зник безвісті.
Також ми писали, що звільнені з полону українці можуть отримати 100 тисяч гривень.