Президент України Володимир Зеленський заявив, що росія зустріла 22 червня – дату початку німецько-радянської війни – новими ударами по мирних українцях, а не вшануванням пам’яті жертв Другої світової війни. Про це глава держави написав у соцмережах, передає УНН.
Деталі
За словами Зеленського, для України 22 червня завжди було нагадуванням про важливість миру та необхідність вшанування мільйонів безневинних жертв Другої світової війни.
Світових воєн і не було б, якби тодішні лідери керувалися цінністю людського життя, а не своїми імперськими мареннями
– наголосив Президент.
Водночас він зауважив, що цього року росія розпочала день не зі вшанування пам’яті загиблих та не із сигналів щодо завершення війни, а з нових атак на українські міста та села.
Сьогодні ж росія почала цей день зовсім не зі вшанування пам’яті полеглих у Другій світовій війні і не із сигналів, які дозволили б наблизити закінчення війни цієї, що триває зараз, а з нових нічим не виправданих убивств
– зазначив Зеленський.
Президент навів приклади наслідків чергових російських атак. Зокрема, у Сумській області внаслідок удару російського дрона загинули дитина, бабуся та чоловік, ще троє членів родини отримали поранення. Також жертви та постраждалі є у Запорізькій, Одеській, Херсонській, Донецькій та Харківській областях.
Глава держави підкреслив, що нинішня війна є наслідком імперських амбіцій кремля.
У цієї російської війни – жодної справедливої причини. путін керувався абсолютно тим же, чим і попередні агресори. Він так само зневажає життя. Він так само марить якоюсь своєю неадекватною й нікому не потрібною "імперією
– наголосив Зеленський.
Президент також закликав міжнародних партнерів посилити тиск на росію, щоб змусити її до завершення війни дипломатичним шляхом.
Потрібен тиск на путіна, тиск на росію, щоб все це завершилось достойним миром і реальним, гарантованим захистом для життя людей. Україна дала всі пропозиції для дипломатії. Треба нашим спільним тиском на агресора завести росію в таку точку, коли інших варіантів, окрім дипломатії і завершення війни, не буде
– підсумував глава держави.
Нагадаємо
22 червня в Україні вшановують пам'ять жертв війни через початок німецько-радянської фази Другої світової війни у 1941 році.






















