Якщо ключовим фактором буде саме виконання Україною відповідних критеріїв, то п'яти років може бути достатньо.
Виконавчий директор Міжнародного фонду "Відродження" Олександр Сушко зазначив в етері телеканалу "Еспресо, що 2030 рік — це дуже оптимістичний термін вступу України до ЄС, хоча й можливий, інформує UAINFO.org.
"Якщо ключовим фактором буде саме виконання Україною відповідних критеріїв, а процес ведення переговорів про членство в ЄС розгортатиметься згідно з відомим нам алгоритмом, то п'яти років може бути достатньо.
Але ми не повинні забувати, що є великий політичний чинник: необхідно, щоб всі країни-члени ЄС одночасно підтримували наш рух до членства. І якщо хоча б один уряд буде проти, а сьогодні таким урядом є уряд Угорщини, — це може затримати процес.
Читайте також: "Це не вигідно": Орбан заявив, що якщо Україну приймуть в ЄС, то приймуть і війну
Це може стати перешкодою, як це відбувалося з іншими країнами-кандидатами. Наприклад, Північна Македонія, яку довго блокувала Греція з політичних мотивів, а зараз по суті блокує Болгарія — теж з політичних причин, які не стосуються виконання критеріїв членства", — зауважив Сушко.
Виконавчий директор Міжнародного фонду "Відродження" також додав, що якщо Україна опиниться в ситуації "затяжного блокування" з боку Угорщини, це може призвести щонайменше до кількох років затримки.
"2030 рік — це дуже оптимістичний термін, хоча й можливий. Звісно, потрібно налаштовуватися на якісну й швидку роботу. Однак якщо ми ставимо собі дедлайни, а потім вони не справджуються, це може викликати розчарування", — наголосив Сушко.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube