Вже 40 років вчені зі всього світу марно шукають таємничого кита з незвичайним співом на частоті 52 Гц. Нова гіпотеза передбачає, що ця істота може бути гібридом двох видів роду Balaenoptera.
Незвичайного кита, який співає на вищій частоті, ніж сині кити (15−20 Гц) або фінвали (20 Гц), виявляють у Тихому океані щороку в період із серпня по грудень. При цьому досі істоту ніколи не бачили, а сама вона обросла легендами. Зокрема її називають найсамотнішим китом, передбачаючи, що на його унікальний поклик на частоті 52 Гц ніхто не прийде. Вчені висували різні гіпотези, приписуючи йому деформації чи особливі види вокалізації. Морський біолог Джон Каламбокідіс з Cascadia Research Collective висунув інше припущення: він вважає, що істота може бути результатом схрещення двох видів — синього кита та фінвала (Balaenoptera musculus та Balaenoptera physalus), інформує UAINFO.org з посиланням на NV.
Читайте також: Вчені воскресили вимерлих 12 тисяч років тому хижаків, схожих на лютововків з "Гри престолів"
«Сині кити все ще намагаються відновитися після багатовікового китобійного промислу, а деякі популяції залишаються на рівні менш як 5 відсотків від їх історичної чисельності», — зауважив Каламбокідіс.
Дослідження північноатлантичних синіх китів, опубліковане минулого року, показало, що ДНК фінвалів становить аж 3,5% геному синіх китів, що приголомшливо, якщо врахувати, що ці види розійшлися 8,35 мільйона років тому. Якщо Whale 52 справді є гібридом, його присутність свідчить про прискорення генетичного змішування між Balaenoptera musculus та Balaenoptera physalus.
Наразі кількість підтверджених гібридів залишається низькою, але порушення середовища проживання обох видів може зробити їх більш поширеними, послаблюючи їхнє генетичне різноманіття.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube