Північна Корея провела випробування нової міжконтинентальної балістичної ракети, яка здатна нести ядерний заряд і долетіти до будь-якої точки США та Європи.
Про це повідомляє аналітичний портал Defense Express у четвер, 31 жовтня, інформує UAINFO.org.
Пуск ракети здійснили 31 жовтня близько 07:10 за місцевим часом (близько 00:10 за Києвом), з Пхеньяну у напрямку Японського моря. Відомо, що ракета піднялась на рекордну висоту у 7000 км та впала на захід від острова Окушірі, що поряд із Хоккайдо. Політ тривав 86 хвилин.
Висота траєкторії означає те, що при запуску ракети за звичайною траєкторією вона матиме дальність понад 17 тисяч км. Тоді як з КНДР до Каліфорнії — приблизно 10 тисяч кілометрів, а до Нью-Йорка — 11 тисяч. Щодо Європи, то від Пхеньяну до Лісабону — 10 тисяч кілометрів.
Читайте також: Кім Чен Ин анонсував прискорення трансформації КНДР на ядерну наддержаву
Фактично з такою дальністю КНДР не дістане лише до частини Південної Америки, вказують аналітики.
За даними видання, Північна Корея, ймовірно, випробувала найпотужнішу ракету за весь час. Її назва досі невідома. Вважається, що це була твердопаливна ракета нового типу або модернізація Hwasong-18 — єдиної відомої міжконтинентальної балістичної твердопаливної ракети Північної Кореї.
Читайте також: КНДР може отримати від РФ ядерні технології в обмін на солдатів, – представник Сеула в ООН
Вперше Hwasong-18 здійснила політ 13 квітня 2023 року. Загалом було здійснено три успішних пуски цієї ракети поспіль, під час яких вона досягла висот до 6,5−6,6 тисячі кілометрів. Це означає, що її дальність — 14−16 тисяч кілометрів.
Наявні фото також вказують на те, що джерелом технологій Hwasong-18 стала РФ. Defense Express вказує, що ця ракета може бути копією російської Тополь-М або її модернізації — ракети Ярс.
Раніше 31 жовтня Об'єднаний комітет начальників штабів Південної Кореї у короткому повідомленні підтвердив, що відбувся запуск міжконтинентальної ракети, однак не надав додаткових деталей.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube