Причиною аварії стала помилка в системі сигналізації, через яку пасажирський поїзд неправильно змінив колію.
Представник індійської залізниці повідомив причину аварії, в результаті якої загинуло 275 людей. Про це повідомляє AP News, інформує UAINFO.org з посиланням на "РБК-Україна".
Влада Індії завершує рятувальні роботи після аварії на залізниці в результаті якої декілька поїздів зійшли з рейок. Наразі на місці події проходять заходи з розбирання уламків двох потягів.
У заяві уряду Одіші число загиблих було переглянуто до 275 після того, як у неділю вранці анонімний високопосадовець штату заявив, що їх понад 300.
Читайте також: В Індії зіткнулися три потяги: понад 261 загиблих та 900 поранених
Начальниця залізниці Джая Верма Сінха, розказала, що попередні розслідування показали, що високошвидкісному Coromandel Express був поданий сигнал рухатися по головній колії, але сигнал пізніше змінився, і замість цього поїзд виїхав на сусідню колію, де він і врізався у вантажний потяг, навантажений залізною рудою.
За словами чиновниці, зіткнення перекинуло вагони Coromandel Express на іншу колію, в результаті чого Yesvantpur-Howrah Express, що прямував з протилежного боку, також зійшов з рейок.
Зазначається, що під час аварії зіткнення було таким сильним, що вагони підлетіли високо в повітря, перевернулися, а потім злетіли з рейок. Ще один вагон повністю перекинуло на дах, розчавивши пасажирську частину. За даними залізничників, у двох потягах їхало понад 3400 пасажирів.
Читайте також: У РФ зійшли з рейок цистерни з пальним, можлива диверсія. ФОТО, ВІДЕО
Верма сказала, що основною причиною аварії була помилка в електронній системі сигналізації. За її словами, детальне розслідування покаже, чи помилка була людською, чи технічною.
Електронна система блокування — це механізм безпеки, призначений для запобігання конфліктним рухам між поїздами. Вона також відстежує стан сигналів, які повідомляють водіям, наскільки близько вони до наступного поїзда, як швидко вони можуть рухатися та наявність нерухомих поїздів на колії.
"Система на 99,9% безпомилкова. Але ймовірність помилки завжди становить 0,1%", — сказала Верма.
На запитання, чи могла катастрофа бути диверсією, вона сказала, що "нічого не виключено".
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube