Проєкт закону про народовладдя через всеукраїнський референдум Верховна рада може ухвалити у другому читанні до кінця 2020 року, повідомляють у фракції "Слуга народу".
У коментарі "Слово і діло" політолог Петро Охотін відзначив, що Конституція України містить обмеження щодо можливих тем референдуму навіть за новим законодавством, повідомляє UAINFO.org.
"Якщо ми говоримо про закон про народовладдя, то це передвиборчі обіцянки пана Зеленського зробити спілкування між владою і народом простішим та без посередників. Це була частина його кампанії. Якщо цей закон ухвалять, ми зможемо говорити про виконану обіцянку Зеленського. Наскільки я пам’ятаю, під час написання цього закону вивчали міжнародний досвід і, власне, чому розгляд затягнувся аж до листопада, бо потрібно було ув’язати в один текст з одного боку популістські речі, з іншого – міжнародний досвід та правові норми України", – пояснив Охотін.
Читайте також: Апелювання напряму до "народу", в обхід законів, в обхід державних інститутів – це перша ознака авторитаризму, – політолог
Політолог відзначив, проведення опитування, ініційованого Зеленським, втім не є референдумом і не передбачене законодавством України.
"На відміну від референдуму, такого поняття, як опитування, як соціологічне опитування у Конституції України та в законах – немає. Йдеться про те, що не описано ніде ні процедури, хто його буде проводити, ні як воно буде проходити. Вони посилаються на статтю 69 Конституції України. Це опитування не є зараз законом", – додав експерт.
Охотін зазначив, що обмеження щодо законопроекту про народовладдя через референдум вже містяться у Конституції.
"Не може бути референдумів щодо податкових норм, щодо оборонних питань. Таким чином, все одно усі ці обмеження містяться у Конституції", – сказав він.
Читайте також: У відповідей на "питання Зеленського" будуть політичні наслідки, – "слуга народу" Качура
Нагадаємо, законопроект президента Володимира Зеленського про народовладдя через всеукраїнський референдум Рада ухвалила у першому читанні 18 червня цього року.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і YouTube