Україна збільшила власні спроможності щодо нанесення ударів по Кримському мосту. Про це повідомляє Міністерство оборони Великої Британії з посиланням на звіт британської розвідки, інформує УНН.
Деталі
Зазначається, що вночі 20 червня українські війська завдали ударів по тимчасово окупованому росією Криму та переправі через Керченську протоку. Серед цілей були системи протиповітряної оборони, паливні склади та три пороми для транспортних засобів.
Виведення з ладу трьох поромів у той час, коли південний сухопутний коридор до Криму є предметом суперечок, майже напевно загострило зростаючі проблеми з постачанням у Криму. Зараз спостерігається повсюдна нестача палива та затримки на пунктах пропуску
– йдеться у звіті.
Вказується, що протоколи безпеки, прийняті після першої української атаки на Кримський міст у жовтні 2022 року, означають, що вантажівки можуть користуватися лише поромами, а не мостом. При цьому Україна раніше атакувала два залізничні пороми, що залишилися, які також забезпечують військову логістику і майже напевно перебувають на ремонті.
"Широкий спектр українських ударів також погіршує російську протиповітряну оборону навіть у добре відомих пріоритетних місцях, таких як Керченська протока. Це збільшує можливості України для атаки на Кримський міст, стратегічну та політично чутливу ціль", – резюмують у британській розвідці.
Нагадаємо
У ніч на 25 червня Сили безпілотних систем ЗСУ атакували 38 цілей у Криму. Серед уражених об'єктів – Таврійська ТЕС, нафтобаза в Джанкої та газові компресорні станції.
Сили оборони уразили порт "Кавказ", нафтобазу та ППО на Кримському мосту21.06.26, 11:30 • 22442 перегляди





















