Російська Федерація вже програла битву за Чорне море. "Непереможний" Чорноморський флот перетворився на флотилію.
Про це розповів військово-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко в ефірі телеканалу FREEДОМ. Він також згадав про знищений нещодавно катер "Івановєц", який відігравав важливу роль для окупантів, інформує UAINFO.org з посиланням на УНІАН.
"Івановєц" хоч і не був носієм крилатих ракет морського базування "Калібр", але він відігравав важливу роль у загальній концепції захисту Чорноморського флоту – він зараз фактично флотилія – від загроз за допомогою протикорабельних комплексів, які розміщувалися на його борту як основне озброєння. Це ракети типу "Терміт" або "Москіт" залежно від модифікації самого катера, а також залежно від модифікації це могли бути й ракети Х-35… І на сьогодні саме такий проєкт Росія не може будувати", – наголосив експерт.
За його словами, Росія програла Чорноморську битву. Ворог вивів ракетоносії та всі більш-менш сучасні кораблі з Севастополя.
"Зараз у Севастополі, в принципі, в Криму, знаходяться ті кораблі, якими вони дорожать найменше. Але тут теж слід розуміти, що навіть ті кораблі, якими вони дорожать найменше – це теж досить-таки цінний ресурс, оскільки здебільшого це радянські зразки, проєкти яких жодна російська верф не може будувати станом на сьогодні", – додав він.
Водночас Коваленко зауважив, що Новоросійськ, куди росіяни вивели носії ракет "Калібр", незабаром стане ще одним "небезпечним місцем для російської флотилії".
Знищення кораблів РФ: це варто знати
Вночі 1 лютого Головне управління розвідки провело операцію, результатом якої стало знищення російського катера "Івановєц". Його атакували поблизу Криму морські дрони. Відомо, що вартість такого катера становить біля 60-70 млн доларів.
Примітно, що катери такого проекту в Росії вже давно не будують. Речник ВМС ЗСУ Дмитро Плетенчук зауважив, що навіть якщо росіяни вирішать підняти "Івановєц" з дна Чорного моря – і, скоріше за все, це станеться, – з відновленням будуть проблеми, адже запчастин на нього фактично немає.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube